در اواخر دوران کودکی ، توانایی داستان گفتن و نقل کردن در کودکان پیدا می شود.
توانایی گفتگو
نوزادان مهارت های مکالمه ای اولیه ای دارند مثل تماس چشمی ، سمعک اینترتون تعویض غان و غون و نوبت گیری در مکالمات . در اواخر کودکی مهارت های زیر شکل می گیرند . گفتگوی تعاملی و داستان گویی.
توانایی داستان گویی یکی از جنبه هایی است که در اواخر دوران کودکی شکل می گیرد.داستانهای کودکان کوچکتر بسیار ساده و حاوی جملاتی است که ارتباط کمی با هم دارند . کودکان بزرگتر میتوانند داستانهایی را بگویند که الگوی ساده ای دارد ولی شامل کارکترهای مهم دارای موضوع و وضح است.
توانایی داستان گفتن بسیار به توانایی هدایت گفتگو بستگی دارد
آگاهی فراشناختی:
احتمالا مهمترین مهارتی که در اواخر دوران کودکی شکل می گیرد آگاهی فراشناختی است. دلیل اهمیت این مهارت اینست که این مهارت بسیار با توانایی اولیه خواندن مرتبط است.
مهارت فرازبانشناسی : یعنی آگاهی از زبان به عنوان یک شی نه به عنوان یک وسیله ارتباطی که این مهارت شامل آگاهی واج شناختی، توصیف و توضیح استعارات، ایهام و قضاوت ،ساخت جملات خوش ساخت است.
آگاهی واج شناختی توانایی درک گفتار به صورت زنجیره ای از واحدهای واجشناختی است. توانایی کشف ایهام در جملات ایهام دار (با ایهام واژگانی) پیش گویی کننده قوی توانایی خواندن در 7-6 سالگی است. آموزش تشخیص معناهایی دوگانه در هم آواها و جملات ایهام دار به بهبود درک خواندن پایه های سوم کمک می کند. توانایی کشف و اصلاح اشتباهات گرامری بسیار به مهارت خواندن اولیه مرتبط است.

اکتساب زبان دوم:
کودکانی که از بدو تولد در مواجهه با دو زبان به صورت همزمان هستند bilingual نامیده می شوند.
بعضی از دو زبانه ها هستند که به صورت متوالی دو زبان را یاد میگیرند.
مراحل رشد زبان اول و دوم بسیار به هم شبیه است مثلا تکواژهای تصریفی به ترتیب در زبان اول و دوم ظاهر می شوند یا جملات ساده قبل از جملات پیچیده تولید و پردازش می شوند.اما سرعت اکتساب و میزان موفقیت در زبان دوم متغیر تر است. در حین یادگیری زبان دوم با دو پدیده انتقال و فسیل شدگی مواجه می شویم.

معرفی انواع سمعک ها

عمل جراحی کاشت حلزون گوش

کاربرد سمعک نامرئی

توانایی ,زبان ,مهارت ,جملات ,ایهام ,دوم ,در اواخر ,بسیار به ,زبان دوم ,این مهارت ,شکل می ,اواخر دوران کودکی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
esteel10 pearllupadoor ronasktarh rasoulmoradi melalceremony10 zoompelas niloufarahmadi dromethesaf wikipediaa smugdoldiabrit