اختلال انتقالی ملایم یا انسداد کانال شنوایی خارجی با vernix

مزایای روش ترکیبی ABR-OAE برای غربالگری شنوایی نوزاد.

تکنولوژی OAE این امکان را فراهم می کند که سطح شدت سیگنال برای ABR و همچنین برای سیگنال های OAE در گوش واقعی بیماران منفرد کالیبره شود.

کارایی غربالگری توسط یک استراتژی ترکیب شده OAE-ABR افزایش می یابد. یعنی بیشتر بچه ها می توانند به سرعت با OAE اتوماتیک غربالگری شوند و سپس نتایج refer در OAE بلافاصله و به طور ثانویه توسط AABR غربالگری شوند.

با ترکیب تکنولوژی های ABR و OAF، غربالگری شنوایی نوزادان منجر به میزان refer کمتر از 2 درصد و میزان مثبت کاذب کمتر از 2/0 درصد می شود.

میزان refer پایین موجب کاهش اضطراب والدین در فاصله زمانی بین غربالگری نوزاد در بیمارستان و غربالگری ثانویه یا ارزیابی تشخیصی می شود.

میزان پیگیری برای نوزادانی که در غربالگری شنوایی pass نشده اند، بسیار پایین تر از 95 درصد قیمت سمعک اتیکن هدف تنظیم شده توسط American Academy of Pediatrics است. هر چه قدر میزان refer پایین تر باشد، تعداد کمتری از بچه های دچار آسیب شنوایی برای پیگیری از دست می روند.

همچنین میزان refer پایین موجب می شود نیاز به ارزیابی های پیگیری تشخیصی کمتر شود و به طور چشمگیری هزینه کمتری برای شناسایی بچه دارای آسیب شنوایی صرف می شود.

استفاده ترکیبی از OAE و ABR در غربالگری شنوایی نوزاد موجب تمایز عملکرد بد شنیداری انتقالی در مقابل حسی و عصبی می شود. (قبل از مرخص شدن نوزاد از بیمارستان) به عنوان مثال ترکیب نتیجه refer در OAE با نتیجه pass در AABR یک اختلال محیطی مثل Vernix casseosus در کانال شنوایی خارجی و یا عملکرد بد ظریف گوش میانی را پیشنهاد می کند.

Vernix Casseosus = ماده روغنی مشتکل از سبوم و سلول های پوششی کنده شده که پوست جنین را می پوشاند.

این احتمال می تواند توسط تکنیک دیگری مثل تمپانومتری تایید شود. تمایز سریعتر انواع اصلی عملکرد بد شنیداری موجب مدیریت سریعتر و مناسب تر نوزاد می شود.

سرانجام، به کار بردن همزمان OAE و ABR در غربالگری شنوایی نوزاد منجر به شناسایی اولیه نروپاتی شنوایی در بچه های سالم و همچنین در واحد مراقبت ویژه می شود.

(Intensive care nursery)

نشان دادن نتیجه pass در OAE و نتیجه refer در AABR، نشان دهنده نروپاتی شنوایی است و انجام ادیومتری تشخیصی پیگیری را هشدار می دهد.

در حال حاضر با قابل دسترس بودن تکنولوژی OAE و AABR منطقی است که بپرسیم چگونه آنها با عملکرد آزمایش و ملاحظات اقتصادی در ارتباط هستند. تعداد قابل توجهی از پژوهشگران این ویژگی ها را برای غربالگری شنوایی با OAE و AABR بررسی کردند. به طور کلی، میزان failure نوزاد در غربالگری شنوایی و هزینه های غربالگری همراه آن برای تکنیک AABR نسبت به OAE کمتر است. مطالعه ای در سال 2002 توسط Lemons و همکارانش انجام شد. اطلاعات از 1500 نوزاد تازه متولد شده با استفاده از تکنیک OAE (TEOAE) و AABR به دست آمد. غربالگری OAE توسط ادیولوژیست انجام شد. درحالی که غربالگری AABR توسط پرستاران واحد نوزادان انجام شد.

معرفی انواع سمعک ها

عمل جراحی کاشت حلزون گوش

کاربرد سمعک نامرئی

غربالگری ,oae ,شنوایی ,نوزاد ,میزان ,های ,غربالگری شنوایی ,می شود ,oae و ,در غربالگری ,میزان refer ,میزان refer پایین ,غربالگری شنوایی نوزاد ,برای غربالگری شنوایی ,کانال شنوایی خارجی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
zahraweb2 zagroscompressor pooster1 advertises qartalcompany tsabt barbarimashhad salamatiha tehranclimber