به این ترتیب یک سمعک جدید و با تنظیمات متفاوت برای وی تجویز گشت.پس از 2 سال اگرچه آستانه های شنوایی بیمار تغییر نکرد اما امتیاز تمایز کلمات او در گوش چپ به طور قابل توجهی بهبود یافت و از 12% به 68% رسید. در بررسی های بعدی آستانه ها نوسان داشتند.

ادیوگرام زیر آخرین ادیوگرامی است که قبل از کاشت حون به دست آمد . در سن 15 سالگی ارزیابی های مربوط به قیمت سمعک کاشت حون برای این بیمار انجام شد و کاندید دریافت پروتز گشت.

آخزین سی تی اسکن تمپورال LVA را دز هر دو سمت نشان داد .در نهایت پروتز nucleus 24M برای گوش راست انتخاب شد .نتایج ارزیابی های پس از عمل به این صورت گزارش شد

ملاحظات خاص برای کودکان بسیار کوچک

اطلاعات موجود نشان می دهد که زودهنگام ترین زمان ممکن برای کاشت موجب طبیعی ترین الگوهای رشدی ،مهارت های ارتباطی و شنوایی می شود.

نوزاد سالم با آمادگی برای جذب اطلاعات شنیداری به دنیا می آید

و از راه گفتار شبکه های ظریف عصبی را برای دسته بندی این

اطلاعات و رشد نظام ارتباطی کامل می کند.

دلایلی در دست است تا باور کنیم دوره ی بحرانی یا دست کم مطلوبی وجود دارد که در خلال آنها چنین رشدی می تواند به طور طبیعی ادامه پیدا کند.

همچنین دلایلی وجود دارد تا باور کنیم که تحریک الکتریکی می تواند به بقای عصبی کمک کند. ثابت شده که (در گربه های ناشنوا ) تحریک الکتریکی یک گوش در مقایسه با گوش کاشت نشده به طور متفاوتی می تواند به بقای سلول های عقده ی مارپیچی کمک کند.

مدارک فراوانی وجود دارد که نشان می دهد کاشت زود هنگام سودمندی قابل توجهی در رشد ارتباط دارد. توافق عمومی بر این است که کودکان بهترین فرصت یادگیری را در 5 سال نخست زندگی دارند.در خلال این زمان آنها بیشتر دستور زبان را درونی می کنند و تقریبا تمام آن را تا 9 یا 10 سالگی می آموزند.

پژوهش نشان داده است که الگوهای رشد زبان در کودکانی که پیش از ماهگی کاشت شده اند در مقایسه با کودکان بزرگتر طبیعی تر یا حتی سریع تر بوده.در حالیکه کمتر از 50 % کودکانی که بین 19 تا 30 ماهگی کاشت شده بودند چنین توانایی را داشتند .چنین یافته هایی باعث شد FDA جراحی کاشت حون برای کودکان زیر 12 ماه را هم تایید کند.[2]s

به طور کلی تیم های کاشت حون در مورد کودکان کوچکتر از 2 سال با معضل مواجه هستند .اگرچه FDA کاشت را برای سن 12 ماهگی پذیرفت اما جراحان ممکن است از این پروتز به صورت off-lable استفاده کنند.off -lable به معنای استفاده از وسیله در شرایطی است که اجازه استفاده از وسیله در آنها داده نشده است مثل کودکان ناشنوایی که به علت مننژیت یا حون های استخوانی شده و در سن کمتر از 12 ماهگی دچار آسیب شنوایی شده اند.پروتز را زمانی می توان کاشت کرد که از لحاظ پزشکی وم آن به اثبات رسیده باشد.[16]

در مورد انجام عمل کاشت حون در بچه های خیلی کوچک دو نگرانی اصلی وجود دارد.

موجود بودن پاسخ های قطعی و قابل اطمینان از نتایج ارزیابی های ادیولوژیک و موارد مربوط به ریسک جراحی .

معرفی انواع سمعک ها

عمل جراحی کاشت حلزون گوش

کاربرد سمعک نامرئی

های ,کاشت ,کودکان ,حون ,کند ,نشان ,کاشت حون ,وجود دارد ,به طور ,است که ,تواند به

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
159883 tehranfernish1 toiletfar minertak aero98 ronastarhvc tamirkonanba paupebullnec moshaver-amlak