اجزای درونی :
این اجزا که پس از کاشت دیده نمی شوند ودر جمجمه ( تقریباً نزدیک گوش داخلی ) کاشته می شوند عبارتنداز گیرنده / تحریک کننده ( Receiver / Stimuletor) که در استخوان ماستوئید قرار می گیرد و آرایش الکترودی که معمولاً از راه دریچه گرد در Scala Tympani جای داده می شود .
Coil گیرنده که بزرگترین قسمت دستگاه داخلی است از یک مغناطیس ( برای اتصال سمعک یونیترون به Coil فرستنده ی خارجی ) ویک آنتن برای دریافت پیامهای فرستنده ی خارجی تشکیل شده است . تحریک کننده ی الکتریکی پیام های رمز گذاری شده ی دریافتی را رمز گردانی کرده به شکل سیگنال الکتریکی به آرایش الکترودی کاشت شده در حون می فرستد .
برای مجزا کردن مدارهای الکترونیکی از بافت و مایعات بدن و جلوگیری از تغییرات بافتی یا هر تحریک غیر شنیداری ناخواسته ، پوششی سرامیکی یا سیلیی گیرنده / تحریک کننده را در خود جای می دهد . در دستگاه Nucleus از محفظه ی تیتانیومی که با روکش سیلیی احاطه شده استفاده می شود . تیتانیوم فی انعطاف پذیر و بسیار مقاوم است و کوچکی و نازکی محفظه را موجب می شود . در این طراحی آنتن گیرنده و مغناطیس در بیرون محفظه ی تیتانیوم قرار می گیرند .
در مقابل در دستگاه های Med-EL , Clarion از محفظه ی سرامیکی استفاده می شود . اگر چه تولید سرامیک گران است سمعک اینترتون و به طور چشم گیری ماده ی منتخب بسیاری از کاربردهای پزشکی و الکترونیکی است. پوشش سرامیکی ( بدون شباهت با مواد فی ) در انتقال سیگنال تداخل ایجاد نمی کند و موجب انتقال مقادیر بالایی از اطلاعات با انرژی پایین می شود .
هم الکترودهای درون حون و هم الکترودهای بیرون حونی به گیرنده / تحریک کننده وصل می شوند . الکترودهای بیرون حونی ودر بیرون حون واقع می شوند ( مثل الکترودهای Plate ( صفحه ای ) یا مثل الکترودهای Ball گوی شکل زیر ماهیچه ای تمپورالیس قرار می گیرند و عموماً در تحریک تک قطبی به عنوان مرجع استفاده می شوند .
الکترودهای درون حونی که توسط سیستم هایی به مدارهای الکترونیکی دستگاه متصل می شوند در طول حاملی بنام آرایش الکترودی جا گرفته اند و ممکن است در تعداد ، مواد ، شکل ، اندازه و فضا در طول آرایش الکترودی تفاوت داشته باشند . تعداد الکترودهای تحریکی استفاده شده در حون در دستگاه های موجود از 8 تا 22 متغیر است . دستگاه های Nucleus22 ,24 شرکت Cochlear دارای 22 الکترود با فاصله ی منظم هستند ( دستگاه Nucleus 24 به علاوه دارای 2 الکترود انواع سمعک ها یرون حونی است که جمعاً 24 الکترود می شود ) .
دستگاه های شرکت Med - EL دارای 24 الکترود هستند که در 12 جفت مرتب شده اند و دستگاه های Clarion دارای 16 الکترودند که در 8 جفت مرتب شده اند هر چند تعداد کل الکترودهای استفاده نشده به وسیله بیمار ممکن است کمتر از تعداد الکترودهای موجود در آرایش الکترودی باشد .

معرفی انواع سمعک ها

عمل جراحی کاشت حلزون گوش

کاربرد سمعک نامرئی

ی ,الکترودهای ,دستگاه ,تحریک ,های ,شوند ,می شود ,آرایش الکترودی ,دستگاه های ,می شوند ,تحریک کننده ,گیرنده تحریک کننده ,الکترودهای بیرون حونی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
viidab bladmaipromfar omidanraja shadizohrevandi rashtmusics dkshd123456 frectalites mahsanikan0303