نخستین عمل کاشت حون گوش شنوایی در سال 1371 هم زمان در دو بیمارستان رسول اکرم وامیر اعلم تهران انجام شد . به طوریکه دکتر فرهادی و دکتر دانشی در مجتمع آموزشی ، پژوهشی و درمانی حضرت رسول اکرم تهران نخستین عمل را بر روی مرد 34 ساله ای بنام << کرمعلی بای >>که 5/2 سال پیش از آن تاریخ در اثر تصادف دچار ناشنوایی دو طرفه شده بود و به فاصله یک هفته دومین عمل را بر روی خانم 31 ساله ای که شنوایی اش را در ابتدا در یک گوش از دست داده بود و شنوایی گوش دیگرش نیز به تدریج از دست رفته بود با نظارت پروفسور << لین هارت lehn hardt >> متخصص ENT مرکز کاشت حون هانوفر آلمان انجام دادند . نخستین کودک نیز بنام << کامران گلیان >> در سال 1375 تحت عمل قرار گرفت .
در سال 1375 بیمارستان قائم مشهد ، در سال 1377 در بیمارستان بقیه ا. تهران و درسال 1382 بیمارستان خلیلی شیراز اقدام به کاشت حون شنوایی کردند .
در سال 1387 نیز بیمارستان لقمان در تهران به مراکز این جراحی پیوست .

مشخصات سیستم کاشت حون:
بررسی مختصر سخت افزار پروتز کاشت حون شنوایی مهم است زیرا ، خانواده پی می برد استفاده از سمعک دستگاه شبیه چیست ، چطور باید از آن استفاده کرد و برای خوب کارکردن چگونه باید از آن نگهداری نمود.
کاشت حون شنوایی از اجزای بیرونی و اجزای درونی تشکیل شده است . اجزای خارجی که روی سر و نزدیک به گوش قرار می گیرند شامل یک میکروفون ( برای تبدیل صدا به سیگنال الکتریکی ) ، یک پردازشگر گفتار ( برای تبدیل سیگنال به رمز های خاص ) و یک انتقال دهنده ( برای ارسال سیگنالهای الکتریکی کد بندی شده به اجزای داخلی ) می باشد .
قطعات داخلی اجزایی هستند که از طریق جراحی زیر پوست و پشت گوش قرار می گیرند . این اجزا شامل یک گیرنده برای رمز گشایی سیگنال پرادازشگر گفتار و یک آرایش الکترودی برای تحریک حون به وسیله جریان الکتریکی می باشد . نیروی این دستگاه از طریق باتری هایی که در پردازش گر گفتار قرار دارند تأمین می شود .

مغناطیس که در انتقال دهنده خارجی و گیرنده کاشت شده کار گذاشته شده است کاربرد سمعک برای افراد کم شنوا باعث تسهیل انتقال اطلاعات و جریان زیر پوست سر می گردد .

معرفی انواع سمعک ها

عمل جراحی کاشت حلزون گوش

کاربرد سمعک نامرئی

حون ,کاشت ,یک ,سال ,شنوایی ,بیمارستان ,کاشت حون ,در سال ,از آن ,حون شنوایی ,و یک ,کاشت حون شنوایی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
sibgrafiky ahansabz tickconsrempfi raysan bebintvs shahrnano coiltank01 mmzz4 simorghvparvaz kadbanan