Graham clark نیز در سال 1978 در استرالیا برای اولین بار کاشت حون چند کاناله را سمعک نامرئی روی یک فرد بزرگسال و پس از آن در سال 1985 روی یک کودک انجام داد .
در حال حاضر 3 دستگاه کاشت حون برای استفاده کودکان و بزرگسالان وجود دارد :
1-دستگاه Med-el, Innsbruck , Austria(comBI )40+/40
2-دستگاه Adranced Bionics corporation , valeacia, cA
3-دستگاه Cochlear Ltd, Lance cove , NSW , Australia ( Nadeus3)
تمام این سازندگان دو نوع پردازشگر جیبی و پشت گوشی را تولید می کنند . پردازش گرهای پشت گوشیسمعک استارکی همانند سمعک های پشت گوشی هستند . پردازشگرها از لحاظ اندازه ، وزن ، جنس ، رنگ و نوع باتری مورد استفاده با یکدیگر تفاوت دارند. الکترودهایی که به داخل ScalaTymyani وارد می شوند می توانند از نوع Precoil یا قابل انعطاف و نازک باشند . نوع Precoil آن مارپیچی شکل بوده و طوری طراحی شده که به مدیولوس بچسبد . نوع قابل انعطاف الکترودها نیز طوری طراحی شده است که از انحنای حون تبعیت می کند .
*FDA در سال 1990 کاشت حون چند کاناله را برای بچه های کوچکتر از 2 سال و درسال 2002 برای بچه های کوچکتر از 12 ماه تأیید کرد .

تاریخچه کاشت حون شنوایی در ایران :
کاشت حون شنوایی در ایران از سال 1371 و با انجام عمل بر روی دو بیمار بزرگسال آغاز شد . اما پیشینه پروژه ی کاشت به سالها پیش تر باز می گردد . زمانی که دکتر فرهادی در سال 1364 به دنبال شرکت در همایشی در خارج از کشور با عمل کاشت الکترود در حون آشنا شد و موضوع را در مجامع علمی داخل مطرح نمود . به دنبال آن با برگزاری همایش یک روزه ی کاشت حون شنوایی در سال 1370 مقدمات انجام این فناوری در داخل کشور فراهم شد و مسئولیت اسپس گروه کاشت حون شنوایی به دنبال شرکت در کارگاه های آموزشی در خارج از کشور شروع به آماده سازی مقدمات کار نمودند . از جمله تیم توانبخشی کاشت به سرپرستی سمعک ویدکس دکتر فرهادی و به کوشش حسام الدین امام جمعه شنوایی شناس و سعید حسن زاده گفتار درمانگر گروه با کمک گروه آواشناسی دانشکده ی زبان های خارجی دانشگاه تهران در لابراتوار صدا و سیما و مخابرات تجزیه و تحلیل اصوات گفتاری زبان فارسی پرداختند و واکه ها و هم خوان های زبان فارسی را از نظر طیف فرکانسی و وضعیت سازه ها یشان مشخص کردند و سپس مواد آزمون ها را ساختند .جرای پروژه ی کاشت بر عهده ی مؤسسه ی توسعه ی دانش و پژوهش ایران به ریاست وی گذاشته شد

معرفی انواع سمعک ها

عمل جراحی کاشت حلزون گوش

کاربرد سمعک نامرئی

کاشت ,حون ,سال ,ی ,های ,نوع ,کاشت حون ,در سال ,حون شنوایی ,ی کاشت ,به دنبال ,کاشت حون شنوایی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
nakhlesabz behtarinbarbari mcsder kelasavaliha1 vzpl parsmavazin melalceremony10 amirmo bourseiran