امروزه تمامی کمپانی ها استراتژی های تحریک با سرعت بالا را معرفی نموده اند که از آن جمله می توان به استراتژی HiResolution ازکمپانی Advanced Bionic تکنولوژی ACE از کمپانی Cochlear و استراتژی Tempo از کمپانی med-EL اشاره نمود .

مسائل آناتومیک و فیزیولوژیک مرتبط با کاشت حون :
ماهیت منحصر به فرد تحریکات الکتریکی منجر به ایجاد بیماری های گوش داخلی پیامد های درکی خاصی در شنوایی الکتریکی می شود .

الف - حون و عصب شنوایی :
حون هنجار گوش انسان دارای تقریباً 30000 سلول مویی است که به فرکانسهای مختلف از 20000 -20 هرتز حساس هستند . به هر یک از سلولهای مویی داخلی در حدود 10 تا 20 فیبر عصب شنوایی متصل شده و اطلاعات را به سیستم عصبی مرکزی منتقل می کند . در گوش های نا شنوا تعداد فیبرهای عصبی بسیار کم تر از گوش های هنجار است . و فیبرهای باقی مانده نیز اغلب از سلامت کامل برخوردار نیستند و دستخوش حالاتی نظیر کوتاه شدگی ( Shrinkage ) با از بین رفتن دندریت ها واز بین رفتن میلین شده اند .
نوع و میزان از بین رفتن فیبرهای عصبی اتیولوژی و مدت زمان ناشنوایی و همین طور آسیب های حین جراحی درمان قطعی وزوز گوش بستگی دارد . مطالعات نشان داده است که تحریکات الکتریکی منظم و مداوم عامل بالقوه ای برای بهبود فیبرهای عصبی باقی مانده در حیوانات ناشنوا بوده و شاهدی بر اهمیت کاشت حون به موقع در کودکان ناشنوا محسوب می شود .

ب- مقایسه ی تحریک الکتریکی و اتیکی :
بر خلاف تحریک اتیکی به هنگام تحریکات الکتریکی انتخاب سمعک عصب شنوایی مستقیماً به واسطه تغییر در پتانسیل غشایی ( پلاریزاسیون ) فعال می گردد . در تحریک الکتریکی هیچ کوک مکانیکی وجود ندارد و الگوی تحریک به واسطه عواملی چون پراکندگی میدان الکتریکی ، امپدانس الکتریکی حون و تحریک پذیری بافت عصب تعیین می شود .
دو اختلاف مهم دیگر نیز میان تحریکات الکتریکی و اتیکی موجود است که منجر به اختلافات زیادی در پاسخ دهی عصب می شود .

معرفی انواع سمعک ها

عمل جراحی کاشت حلزون گوش

کاربرد سمعک نامرئی

الکتریکی ,های ,تحریک ,عصب ,حون ,تحریکات ,می شود ,تحریکات الکتریکی ,است که ,بین رفتن ,عصب شنوایی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
khodroyadak bimarihayekodakan fggd mobileandtablets ssitergabur app002 sanjesheamirkabir kabotaremaraghe poonehplusw poonehplusf